Видавництво Львівської політехніки

Статтю присвячено аналізу напрямів розвитку європейської філософської думки XX ст. під кутом зору пошуку кореляцій між людиною і світом. Автор доходить висновку, що постмодерністський етап становить завершальну фазу зміни світоглядної парадигми Модерну і формування нової системи цінностей, головною з яких є цінність екзистенційної і сенсотворчої свободи людської особистості. This article deals with analysis of the trends in the development of European philosophical thought of the XX century from the perspective of the search of correlations between man and the world. The author comes to the conclusion that the post-modern phase is the final one of changing of modernity ideological paradigm and forming the new system of values, the most important of which is the value of existential and meaning-creation freedom of the human person.

дискурс, модерн, постмодерн, екзистенція, смислотворення, свобода, discourse, modern, postmodern, existence, freedom

Метельова Т. Пошук орієнтирів у відношенні «людина-світ»: від феноменології Гусерля до постмодерну / Тетяна Метельова // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Людина. Всесвіт. Абсолют. Класичний, некласичний, постнекласичний та езотеричний підходи", 19–20 квітня 2013 року / Національний університет "Львівська політехніка", Кафедра філософії, Громадське об’єднання "Сходження". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 183–193. – Бібліографія: 13 назв.