Невербальне та поняттєве: три фрагменти «Дхармачакра-праватана сутри»

Видавництво Львівської політехніки

У статті проаналізовано деякі фундаментальні поняття Дхармачакра-правартана сутри, показано спрямованість їх смислу до сфери невербального та трансперсонального досвіду практики дхарми, звернуто увагу на проблематичність їх перекладу рівно як і на проблематичність їх дискурсивного осмислення. In this article some fundamental concepts of Dharmachakra pravartana sutra are analyzed. The intention of that concepts sense to non-verbal and transpersonal experience of dharma’s practice is shown. Also the problematical status of translation, discursive thinking and comprehension of those concepts are indicated.

невербальний досвід, дхарма, Буддизм, Тхеравада, dharma, Theravada, Buddhism, non-verbal experience

Якуц Р. Невербальне та поняттєве: три фрагменти «Дхармачакра-праватана сутри» / Ростислав Якуц // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Людина. Всесвіт. Абсолют. Класичний, некласичний, постнекласичний та езотеричний підходи", 19–20 квітня 2013 року / Національний університет "Львівська політехніка", Кафедра філософії, Громадське об’єднання "Сходження". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 151–158. – Бібліографія: 7 назв.