Розважальні програми на українських телеканалах: специфіка, види, тематика

2022-02-22

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Велику частку телевізійного ефіру сьогодні займають саме розважальні передачі, які покликані розслабити та зняти стрес у глядача. Завдяки цьому інтерес глядацької аудиторії до формату розважальних програм не лише залишається незмінним, але і постійно зростає. Саме тому програми цього жанру мають неабияк високі рейтинги. Такі проєкти є актуальні та їх створюють згідно з суспільними потребами населення. Були проаналізовані програми: “Світське життя з Катериною Осадчою”, “Міняю жінку”, “Голос країни. Діти”, “Сніданок з 1+1”, “Хто зверху?”, “Топ модель по-українськи”, “Супер Інтуїція”, “Вар`яти”, “Половинки”, “Від пацанки до панянки”, “Х-Фактор”, “Хата на тата”, “Зважені та щасливі”, “Україна має талант”, “Битва екстрасенсів”. Кожна програма зацікавлює глядача та збирає позитивні відгуки. Не зважаючи на те, що ці програми розважального типу, вони є цікавими та смисловими. Авдиторія сприймає інформацію в легкому, іноді грайливому настрої, тому розважальні програми слугують здебільшого відпочинковим цілям. Кожен канал має власний підхід до створення телепередач чи сюжетів, а також розважальних програм. Серед аналізованих програм, загалом, кожна розважальна телепрограма має позитивні відгуки від аудиторії. Адже настрій на цілий день може гарантувати лише сміх. А сміх – це головне, що має бути присутнім у розважальних телепередачах. Отже, розважальні телепередачі користуються великою популярністю серед глядачів, мають широку аудиторію серед різної вікової категорії. Це можна пояснити тим, що кожна людина полюбляє сміятись та бути у центрі свіжих новин. Розважальні телешоу чи реаліті шоу зацікавлюють тим, що створюють присутність глядача на місці подій, також дають змогу слідкувати за життям відомих людей чи людей, що мають на меті з часом стати відомими.
A large part of television broadcasting today is filled by entertainment programs that are designed to relax and relieve stress in the viewer. Due to this, the interest of the audience in the format of entertainment programs not only remains unchanged, but is constantly growing. That is why programs of this genre have very high ratings. Such projects are relevant and are created in accordance with the social needs of the population. The following programs were analyzed: “Secular life with Kateryna Osadcha”, “Changing a Woman”, “Voice of the Country”. “Children”, “Breakfast with 1 + 1”, “Who’s on top? ”, “Top model in Ukrainian”, “Super Intuition”, “Crazy”, “Half”, “From a kid to a young lady”, “X-Factor”, “А house for a Dad”, “Weighed and happy”, “Ukraine has talent”, “Battle of psychics”. Each program interests the viewer and collects positive feedback. Despite the fact that these programs are entertaining, they are interesting and meaningful. The audience perceives the information in a light, sometimes playful mood, so entertainment programs are mostly for leisure purposes. Each channel has its own approach to creating TV shows or stories, as well as entertainment programs. Among the analyzed programs, in general, each entertainment TV program has positive feedback from the audience. After all, the mood for the whole day can only guarantee laughter. And laughter is the main thing that should be present in entertainment TV shows. Thus, entertainment TV programs are very popular among viewers, have a wide audience among different age groups. This can be explained by the fact that everyone loves to laugh and be in touch with the latest news in the sphere of show business. Entertainment TV shows or reality shows are interesting because they create the presence of the audience at the scene, and also allow you to follow the lives of famous people or people who aim to become famous over time.

телебачення, розважальні програми, аудиторія, сміх, зацікавлення, television, entertainment programs, audience, laughter, interest

Кіца М. Розважальні програми на українських телеканалах: специфіка, види, тематика / Мар’яна Кіца, Марія Куль // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Журналістика. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2022. — Том 2 (4). — С. 30–37.