Контроль герметичності зварних паливних баків вантажного автотранспорту

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто питання керування якістю шовного зварювання за результатами контролю компрессійним методом. Встановлено, що показники виявлення дефектів залежать від тиску залишкового повітря у клин-шпарині відбортовки, утвореної під час дії термодеформаційного циклу зварювання. Рівень залишкових напружень у металі біляшовної зони є недостатнім для формування дефектів типу наскрізної несуцільності шва баку. The questions of reliability of control of quality of the welded stitches of fuel tank are considered by a compression method. It is set, that at existent technology of control exactness of results is limited by the presence of remaining air in sheli-kappilyare, created by influencing of thermо-deformation cycle of welding in the gap of the welded leaves. The level of remaining tensions in a metal after welding is insufficient for education in the metal of defects violating impermeability of tank.

Білобородченко В. І. Контроль герметичності зварних паливних баків вантажного автотранспорту / В. І. Білобородченко, С. В. Білобородченко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 560 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 113–117. – Бібліографія: 7 назв.