Видавництво Державного університету "Львівська політехніка"

Запропоновано теоретико-експериментальний підхід щодо визначення критичного розкриття тріщини 8К як фундаментальної характеристики оцінки тріщинотривкості в’язких матеріалів. У роботі викладена методика вимірювання деформаційного критерію 8*. На прикладі осьового розтягу циліндричних зразків з кільцевими тріщинами, виготовлених із алюмінієвого сплаву Д16Т, проведено апробацію цього підходу, де встановлено значення 8К=0,092 мм, що є фактичною розрахунковою характеристикою для цього сплаву і 8С=0,03 мм при появі першої мікротріщини для зони розпушення.

Лебідь Н. М. Методика визначення характеристик тріщинотривкості матеріалу в рамках деформаційних моделей / Н. М. Лебідь // Вісник Державного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Державного університету "Львівська політехніка", 1999. — № 371 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 106–112.