Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто основні проблеми методології кваліметричних вимірювань, зокрема, питання теорії міри якості продукції та теорії багатовимірного шкалювання. Запропоновано і проаналізовано методику оцінювання точності визначення рівня якості продукції із використанням віртуальної міри якості. Методика ґрунтується на оцінюванні непевності (невизначеності) отриманих результатів вимірювань рівня якості із урахуванням кореляції між одиничними показниками якості досліджуваної продукції. Рассмотрены основные проблемы методологии квалиметрических измерений, в частности, вопросы теории меры качества продукции и теории многомерного шкалирования. Предложена и проанализирована методика оценивания точности определения уровня качества продукции с использованием виртуальной меры качества. Методика основана на оценивании неопределенности полученных результатов измерений уровня качества с учетом корреляции между единичными показателями качества исследуемой продукции. In the article the main problems of methodology of the qualimetrical measurements such as the questions of the theory of the product quality measure and the theory of multidimensional scaling are considered. The methodology of evaluation of precision of the quality level estimation by using of the virtual quality measure is proposed and analyzed. The methodology is based on determining of uncertainty of received results of measurements of the quality level and allows for the correlation between the sinqle quality parameters of the estimated product.

Мотало В. Аналіз точності визначення рівня якості продукції із використанням віртуальної міри якості / Василь Мотало // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. - Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2012. – Випуск 73. – С. 100–109. – Бібліографія: 18 назв.