Національний університет «Львівська політехніка»

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної завдання – реконструкції, розширення і підсилення балкових прольотних будов різними типами залізобетонної накладної плити з консолями без розширення опор з одночасним підсиленням балок зміною статичної схеми з розрізної вільнообпертої на нерозрізну або защемлену на опорах при максимальному збереженні існуючих конструкцій та використанні прихованих резервів їхньої несучої здатності. У світовій транспортній інфраструктурі мости належать до однієї з найважливіших її складових як найбiльшi складні, вiдповiдальнi і високовартісні технічні системи, які формувалися протягом століть під час розвитку транспортної мережі для задоволення потреб транспорту. Світове мостобудування розвивалося за певними правилами, що на кожному етапі диктувались експлуатаційними характеристиками транспортних засобів і відображались у відповідних нормах проектування, що у цій галузі будівництва змінювались доволі часто, відповідно до змін показників транспортних засобів. Наприклад, лише за одне покоління мостовиків (50-60 рр.) у колишньому союзі, а пізніше в Україні норми проектування мостів змінювали шість разів). The dissertation is dedicated to the solution of an important scientific and technical problem - reconstruction, expansion and strengthening of beam-superstructures with various types of reinforced concrete overlay slab with cantilevers, without expanding the supports, with simultaneous strengthening of the beams by changing the static scheme, from simply supported to continuous or fixed support, with maximum preservation of existing structures and use hidden reserves of their carrying capacity. In the world transport infrastructure, bridges belong to one of its most important components as the most complex, responsible and high-cost technical systems that were formed over the centuries during the development of the transport network to meet the needs of transport. World bridge construction developed according to certain rules, which at each stage were dictated by the operational characteristics of vehicles and were reflected in the relevant design standards, which in this field of construction changed quite often, in accordance with changes in the performance of vehicles. For example, in just one generation of bridge builders (50-60s) in the Soviet Union, and later in Ukraine, bridge design norms were changed six times.

Залізобетонний міст, реконструкція, прольотні будови, консольні звіси, залізобетонна великорозмірна модель, маломасштабна модель, випробування, просторова робота, комбінований спосіб розширення, підсилення, пружно-пластична робота, розподіл навантажень, прогин, Reinforced concrete bridge, reconstruction, superstructures, cantilever overhangs, reinforced concrete large-scale model, small-scale model, tests, spatial work, combined method of expansion, strengthening, elastic-plastic work, distribution of loads, deflections

Яо Сінь. Просторова робота, міцність і деформативність реконструйованих залізобетонних балкових прольотних будов, підсилених зміною статичної схеми : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 192 – будівництво та цивільна інженерія / Яо Сінь ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 257 с. – Бібліографія: 239–254 (151 назва).