Логіко-філософський аспект теорії "мовленнєвих актів"

Досліджено вплив теорії “мовленнєвих актів” на розвиток ключових ідей логічної прагматики та стверджується, що введення поняття інтенціональності в сферу логічного аналізу поглибить проблему розуміння – один з найвагоміших філософських аспектів теорії “штучного інтелекту”. The influence of “speech acts” theory on development of key ideas of logical pragmatics is investigated in the article. Author confirms that using of “intentionality” concept in the sphere of logical analysis will deepen the problem of understanding – one of the most important philosophical aspect of “artificial intelligence” theory.

мовленнєвий акт, логічна прагматика, іллокутивний акт, значення, інтенціональність, speech act, logical pragmatic, illocutionary act, meaning, intentionality

Синиця А. Логіко-філософський аспект теорії "мовленнєвих актів" / Андрій Синиця // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 16–21. – Бібліографія: 8 назв.