Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Робота скерованана на розширення можливостей традиційних програмних пакетів схемного моделювання PSpiсe та MicroCAP розробленням моделей та принципів електротепловогo моделювання електронних схем з динамічним саморозігрівом елементів струмом живлення. Завдання такого електротеплового моделювання характерні для пристроїв потужної електроніки, термостатів, термоанемометричних сенсорів потоку тощо. Запропоновані принципи електротеплового моделювання продемонстровані на прикладах дослідження вольт-амперних характеристик терморезисторів, діодів та транзисторів під час їхнього динамічного саморозігріву. The work is directed on performance widening of сommon used PSpiсe and MicroCAP software packets by models and principles developing of electronic circuit’s electro-heat modeling with elements dynamic self heating under supply current. Tasks of such electro-heat modeling are typical ones for power electronic devices, thermostats, thermo-anemometric flow sensors etc. Proposed principles of electro-heat modeling are demonstrated on thermo-resistors’, diodes’ and transistors’ current-voltage characteristics investigation on their dynamic self heating.

електротеплове моделювання, вольт-амперні характеристики терморезисторів, electro-heat modeling, transistors’ current-voltage characteristics

Принципи електротеплового моделювання електронних схем з динамічним саморозігрівом елементів / З. Ю. Готра , Р. Л. Голяка , С. В. Павлов, С. С. Куленко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 646 : Електроніка. – С. 57–65. – Бібліографія: 14 назв.