Комплексне моделювання передбачає побудову моделі інформаційної системи, яка поєднувала би функціональний і надійнісний аспекти її проектування. Запропоновано спосіб побудови комплексної моделі. Complex modeling provides for developing a model of information system which would combine functional and reliability aspects of system designing. The report presents the method of complex model development.

Волочій Б. Ю. Марковська модель як засіб комплексного моделювання інформаційних систем з функціональним резервуванням / Б. Ю. Волочій, Л. Д. Озірковський, Д. О. Улибін // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 470 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 101–109. – Бібліографія: 12 назв.