Thumbnail Image

2018-02 26

Видавництво Львівської політехніки

Кожен із нас, хто користується будь-яким із типів ґаджетів, носить у своїй кишені інформаційну матрицю, долучитись до якої може через дотик до дисплея. Мережа спонукає нас до можливості тримати весь світ на кінчиках власних пальців. Водночас присутність ґаджета у кишені дозволяє нам фіксувати ті події, які видаються важливими, а потім розміщувати на відповідних веб-ресурсах. Тобто, окрім можливості володіти інформацією, мережа дає нам змогу бути новітніми творцями контенту. Зважаючи на зміни, які відбуваються у сучасній світовій медіа-системі, у журналістській лексиці з’являється ще одне цікаве словосполучення – громадянська журналістика. Явище – абсолютно нове і доволі не вивчене, перебуває у стані постійного розвитку, як, зрештою, вся інформаційна матриця. Проте громадянська журналістика або журналістика громадян є часто майданчиком для творення веб-ресурсів, вона є суголосною із ритмом суспільних подій у певних країнах. Важливо, що сьогодні професійні веб-ресурси часто долучають платформи для творчої реалізації громадян, зокрема висловлення їхньої суспільно-політичної позиції. У фокусі нашого дослідження – електронна версія видання «Нова Польща» та веб-проекту «Україна Incognita» газети «День»
Each of us who uses any of the gadget types wears an entire information matrix in his pocket, which can be accessed through a touch of the display. The network encourages us to keep the whole world on the tips of our own fingers. At the same time, the presence of a gadget in a pocket allows us to capture those events that appear important, and then place on the relevant web resources. That is, besides the ability to have information, the network allows us to be the latest creators of content. In light of the changes taking place in the modern world media system, another interesting phrase appears in journalistic vocabulary – civil journalism. The phenomenon is absolutely new and not sufficiently studied, is in a state of constant development, as, after all, the entire information matrix. However, civilian journalism or citizen journalism is often a platform for creating web resources, it is coherent with the rhythm of social events in certain countries. It is important that today professional web resources often involve platforms for the creative realization of citizens, in particular the expression of their socio-political position. The focus of our research is the electronic version of the «New Poland» edition and the «Ukraine Incognita» web-based project of the Day newspaper

веб-ресурси, суспільно-політичні концепти, «Культура», «День», Україна, Польща, web resources, socio-political concepts, «Culture», «Day», Ukraine, Poland

Лавриш Ю. Суспільно-культурні концепти громадянськопрофесійних нових медій Польщі та України (на прикладі електронного зразка польського часопису «нова Польща» та веб-проекту газети «день» – «Україна incognita») / Юліана Лавриш // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Журналістські науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 896. — С. 106–116. — (Соціальні комунікації та журналістика).

Endorsement

Review