Розглянуто завдання відновлення пропущених значень у результатах тестування реципієнтів, поданих часовими рядами. Як експериментальні дані наведено штучні часові ряди із пропущеними значеннями. Ефективність відновлення оцінюється відносною похибкою відновленого значення. Наведено приклади відновлення пропусків у таблиці часових рядів та в індивідуальному часовому ряді. Використано прості методи заміни пропуску середнім, зваженим середнім та медіаною. Для цих рядів доволі добрі результати забезпечують медіана вихідного часового ряду з пропущеними значеннями та заповнення значеннями моделі тренду – полінома третього степеня
The article addresses the problem of the restoration of missed values in the results of testing the recipients given by the time series. As experimental data, the time series with spaces are given. Recovery efficiency is estimated by the relative error of the recovered value. Examples of restoration missing data in the time series table and the individual time series are given. Used simple methods for replacing missed value by average, weighted average and median. For these time series, the good results provide the median of the output time series with the missing values and fill the values of the trend model – the polynomial of the third degree.

часові ряди, таблиці даних з пропусками, пропущені значення, відновлення пропусків, time series, data tables with spaces, missing values, restoration missing data

Відновлення пропусків у результатах тестування та ідентифікації операторського персоналу / Р. М. Камінський, Н. Е. Кунанець, В. В. Пасічник, А. М. Худий // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 887. — С. 92–104. — (Комп’ютерна та математична лінгвістика).