Визначено роль громадських організацій у формуванні ідеології модернізації українського суспільства. Проаналізовано діяльність сучасних інститутів громадянського суспільства у контексті формування ідеології модернізації українського соціуму й встановлено основні тенденції. Інститути громадянського суспільства беруть активну участь у формуванні державного курсу, націленого на вирішення актуальних проблем українського соціуму. Цей процес реалізовується із залученням наукового потенціалу, який характеризується належним етичним й інтелектуально-професійним рівнем, динамічним створенням аналітичних центрів, ґрунтовним вивченням громадської думки та проведенням оперативних громадських слухань. Аналізуючи безпосередній вплив інститутів громадянського суспільства на розвиток ідеології, зауважимо, що у ході модернізації визначальне значення їхньої діяльності у тому, що вони інтегрують численні, неоднозначні особистісні інтереси окремих індивідів, соціальних прошарків, зацікавлених груп у загальний інтерес громадянського суспільства. Отже, модернізація неевентуальна без синхронної політичної, правової та соціально-економічної стабілізації українського суспільства. Саме від вибору модусів, механізмів стабілізації залежить, якими пульсами Україна звершить модернізацію, витворить постіндустріальне суспільство.
The article defines the role of public organizations in shaping the ideology of modernization of Ukrainian society. Analyzing the activity of modern civil society institutions in the context of forming the ideology of modernization of the Ukrainian society, we have identified the following trends. Civil society institutions are actively involved in the formation of a state course aimed at solving current problems of the Ukrainian society. This process is realized through the attraction of scientific potential, which is characterized by proper ethical and intellectual-professional level, the dynamic creation of think tanks, thorough study of public opinion and holding prompt public hearings. Analyzing the direct influence of civil society institutions on the development of ideology, it should be noted that in the process of modernization, the decisive importance of their activities is that they integrate the number, ambiguity of personal interests of individual individuals, social strata, interest groups in the general interest of society. not possible without synchronous political, legal and socio-economic stabilization of Ukrainian society. It is from the choice of modes and mechanisms of stabilization that the pulse of Ukraine will modernize, create a post-industrial society.
Определено роль общественных организаций в формировании идеологии модернизации украинского общества. Проанализировано деятельность современных институтов гражданского общества в контексте формирования идеологии модернизации украинского социума и определено следующие тенденции. Институты гражданского общества активно участвуют в формировании государственного курса, нацеленного на решение актуальных проблем украинского социума. Этот процесс реализуется путем привлечения научного потенциала, характеризуется определенным этическим и интеллектуально-профессиональным уровнем, динамичным созданием аналитических центров, основательным изучением общественного мнения и проведением оперативных общественных слушаний. Анализируя непосредственное влияние институтов гражданского общества на развитие идеологии, необходимо заметить, что в процессе модернизации определяющее значение их деятельности заключается в том, что они интегрируют численность, неоднозначность личностных интересов отдельных индивидов, социальных слоев, заинтересованных групп в общий интерес гражданского суспильства. Итак, модернизация неэвентуальна без синхронной политической, правовой и социально-экономической стабилизации украинского общества. Именно от выбора модусов, механизмов стабилизации зависит, какими пульсами Украины совершит модернизацию, создаст постиндустриальное общество.

громадянське суспільство, інститути громадянського суспільства, громадські організації, традиціоналізм, ідеологія модернізації, національна правова система, Закон України “Про громадські об’єднання”, civil society, civil society institutions, NGOs, traditionalism, ideology of modernization, national legal system, Law of Ukraine “On Public Associations”, гражданское общество, институты гражданского общества, общественные организации, традиционализм, идеология модернизации, национальная правовая система, Закон Украины “Об общественных объединениях”

Гарасимів Т. З. Роль громадських організацій у формуванні ідеології модернізації українського суспільства / Т. З. Гарасимів // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № Випуск 23. — С. 10–17.