Причини та наслідки освітніх міграцій

У статті здійснено аналіз проявів освітньої міграції. Досліджено правове регулювання академічної мобільності в Україні як інституційної форми освітньої міграції. Визначено наслідки освітньої міграції для економіки країни, що приймає іноземних студентів та для “країни-донора”. Узагальнено причини освітньої міграції.
The article analyzes the manifestations of educational migration. The legal regulation of academic mobility in Ukraine as an institutional form of educational migration is researched. The consequences of educational migration for the economy of the country, that receives international students and for the “donor-country” are determined. The causes of educational migration are summarized.
В статье осуществлен анализ проявлений образовательной миграции. Иссле- довано правовое регулирование академической мобильности в Украине, как институциональной формы образовательной миграции. Определены последствия образовательной миграции для экономики страны, которая принимает иностранных студентов и для “страны-донора”. Обобщено причины образовательной миграции.

У статті здійснено аналіз проявів освітньої міграції. Досліджено правове регулювання академічної мобільності в Україні як інституційної форми освітньої міграції. Визначено наслідки освітньої міграції для економіки країни, що приймає іноземних студентів та для “країни-донора”. Узагальнено причини освітньої міграції, academic mobility, European Higher Education Area, educational migration, migration policy, migration factors, академическая мобильность, Европейское пространство высшего образования, образовательная миграция, миграционная политика, факторы миграции

Хомишин І. Причини та наслідки освітніх міграцій / Ірина Хомишин // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 906 (20). — С. 109–116.