Досліджується управління податковими ризиками як нова парадигма розбудови вітчизняної податкової системи. Доведено необхідність системного підходу до управління податковими ризиками. Визначено соціально-економічний зміст системи управління податковими ризиками, її об’єкт та суб’єкти. Розглянуто елементи та основні етапи системи управління податковими ризиками, виділено її зовнішні та внутрішні фактори. Сформовано етапи розробки методів мінімізації та попередження податкових ризиків. In the article the management by the taxes risks is explored as the new paradigm of alteration of the domestic tax system. The necessity of systems approach is proved to the management by the taxes risks. Certainly socio-economic maintenance of the control system by the taxes risks, its object and subjects. Elements and basic stages of the control system by the taxes risks are considered, selected its external and internal factors. Design times of methods of minimization and warning of taxes risks are formed.

Десятнюк О. М. Управління податковими ризиками - нова парадигма розбудови податкової системи України / О. М. Десятнюк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 606 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 355–361. – Бібліографія: 8 назв.