Статтю присвячено проблемі організації судово-експертної діяльності в процесі здійснення кримінального переслідування та, загалом, – проблемі вдосконалення всієї процедури отримання доказової інформації в процесі здійснення кримінального провадження. На основі аналізу вітчизняної та зарубіжної наукової літератури досліджено окремі питання організації судово-експертної діяльності в деяких державах Європи, а також питання правового (процесуального) статусу судового експерта. Зроблено висновок про важливість зарубіжного досвіду розв’язання зазначених проблем для вдосконалення кримінального процесуального законодавства України.
The article is devoted to the problem of organization of forensic expert activity in the process of criminal prosecution and, in general, the problem of improving the whole procedure for obtaining evidence in the course of criminal proceedings. On the basis of the analysis of domestic and foreign scientific literature, some issues of the organization of forensic expert activity in some European states, as well as issues of legal (procedural) status of a judicial expert are investigated. The conclusion is drawn about the importance of foreign experience in solving these problems for improving the criminal procedural legislation of Ukraine.
Статья посвящена проблеме организации судебно-экспертной деятельности в процессе осуществления уголовного преследования и, вообще, – проблеме усовершенствования всей процедуры получения доказательственной информации в процессе осуществления уголовного производства. На основе анализа отечественной и зарубежной научной литературы исследовано отдельные вопросы организации судебно- экспертной деятельности в некоторых государствах Европы, а также вопросы правового (процессуального) статуса судебного эксперта. Сделан вывод о важности зарубежного опыта решения затронутых проблем для усовершенствования уголовного процессуального законодательства Украины.

кримінальне процесуальне право, кримінальне провадження, експерт, судово-експертна діяльність, criminal procedural law, criminal proceedings, expert, forensic expert activity, уголовное процессуальное право, уголовное производство, эксперт, судебно-экспертная деятельность

Гузела М. Зарубіжний досвід організації судово-експертної діяльності в процесі здійснення кримінального переслідування / Михайло Гузела, Володимир Канцір // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 906 (20). — С. 129–135.