Відсутня методика розрахунку сталебетонних балок без зчеплення зовнішньої стрічкової арматури з бетоном в існуючих нормативних документах. Розроблена програма розрахунку за методом скінчених елементів та послідовних наближень з врахуванням реальних діаграм деформування “σ-ε” матеріалів. The computer design procedures that are based on integration of finite-element method with method of successive approximations with regard to a real deformation curves of material are developed. The operative normative documents do not stipulate the methodology of calculation not of steel concrete beams without cohesion of the outer sheet reinforcement with concrete.

Клименко Ф. Є. Вплив додаткової арматури на міцність та деформації сталебетонних балок при їх підсиленні / Ф. Є. Клименко, В. М. Барабаш, А. П. Крамарчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2004. – № 520 : Теорія і практика будівництва. – С. 107–115. – Бібліографія: 6 назв.