Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Запропоновано формулу для визначення кількості витраченої електроенергії, яка характеризує технічну ефективність транспортування рідин. Показано, що економічний ефект від уведення гідродинамічно активних додатків у потік рідини за рахунок зменшення спожитої електроенергії буде за додатного значення цієї величини. A formula for determination of amount of spent electric power which characterizes technical efficiency of transporting of liquids is offered. Economic effect from introduction of hydrodynamically active additions to the stream of liquid due to diminishing of used electric power will be at the positive value of this size is shown.

електроенергія, транспортування рідин

Орел В. І. Ефект від використання гідродинамічно активних додатків під час транспортування рідин у трубопроводах / В. І. Орел // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2008. – № 617 : Теплоенергетика. Інженерія довкілля. Автоматизація. – С. 63–68. – Бібліографія: 25 назв.