Запропоновано алгоритм h -адаптивного моделювання статичних задач теорії пружності на основі методу скінченних елементів. Детально розглянуто перший етап h -адаптивного обчислювального процесу, а саме побудова апостеріорних оцінок похибки. In the paper the h -adaptive finite element method for linear static problem of the theory of elasticity is presented. The first essential step of h -adaptive finite element simulation, namely a posteriori error estimating process, is described.

Макар В. М. H-адаптивне моделювання на основі методу скінченних елементів. Частина 1: Апостеріорні оцінки похибки / В. М. Макар, О. М. Матвійків // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 470 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 149–155. – Бібліографія: 14 назв.