2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

З початку 20-х років ХХ ст. російська більшовицька влада бажала використати західноукраїнські землі як плацдарм для експорту комуністичної революції в Європу. Національно-визвольний рух Західної України став цьому на заваді.
In early 20s of the XX century the Bolshevik government wanted to use the Western Ucrainian lands as a spring-board for export of the Communist revolution into Europe. The national liberation movement in Western Ukraine prevented them from doing it.

Гаврилів І. О. Національні політичні сили Західної України та їх опір терору більшовицького режиму на українських землях / І. О. Гаврилів // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 528 : Держава та армія. — С. 87–94.