Розглядаються проблеми реструктуризації підприємств у формі вертикального злиття. Аналізуються базові поняття цієї проблематики, дається характеристика причин та наслідків застосування такої стратегії підприємств. Подаються основні підходи до оцінки ефективності вертикальної інтеграції підприємств та оцінюються умови й можливості застосування їх в умовах ринку та умовах української економіки. Devoted to the problems of enterprise restructuring in the form of vertical integration. Analyze basic terms of these problems; characterize reasons and consequences of using such strategy on the enterprise. Basic approaches of assessing of the vertical integration effectiveness are given. Investigate the circumstances and opportunities of using such approaches in the conditions of market economy and the conditions of Ukrainian economy.

Кузьмін О. Є. Вертикальна інтеграція підприємств як фактор підвищення ефективності їх діяльності / О. Є.Кузьмін, Р. В.Шуляр // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 436 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 120–123. – Бібліографія: 5 назв.