Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Поверхневі шари сплаву Ti-6Al-4V легували силіцієм і карбоном лазерним імпульсним опроміненням через покриття, до складу якого входили SiC і графіт. Ідентифікацію фаз у зоні легування виконували з використанням растрової електронної та оптичної мікроскопії, рентгеноструктурного фазового аналізу, мікрорентгеноспектрального аналізу. Установлено, що лазерно-легований поверхневий шар володіє металокерамічною композитною структурою: первинні карбіди, силіциди та карбосиліциди титану розміщені в мартенситній матриці. Surface layers on Ti-6Al-4V were alloyed with silicon and carbon through pulsed-laser treatment by using preplacement technique. SiC powder was pre-placed on the surface of alloy using aquadag as graphite-base binder. Investigations by optical and scanning electron microscopies, X-ray diffraction analysis, energy dispersive X-ray analysis revealed in the laser-alloyed layers metal matrix composite structure, which contained mainly dendritic titanium carbides, silicides in the martensitic matrix.

Плешаков Е. І. Фазовий склад лазерно-легованих силіцієм і карбоном поверхневих шарів сплаву Ti-6Al-4V / Е. І. Плешаков, Р. Філіп, B. C. Онуферко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 480 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 142–148. – Бібліографія: 10 назв.