Проаналізовано технології очищення інфільтратів сміттєзвалища в аеробному середовищі. Досліджено стадії попереднього очищення інфільтратів у статичних і динамічних умовах. Педотрофні мікроорганізми – унікальна група організмів, які розщеплюють органічні речовини, зокрема токсичні, та є стійкими до впливу сполук важких металів та інших токсичних речовин. Внаслідок стійкості до іонів важких металів та здатності деградувати широкий спектр органічних речовин педотрофні мікроорганізми характеризуються значним біотехнологічним потенціалом.
Researh is an actual scientific task about purification of landfill infiltrates in municipal pollution contro-facilities. Pedotrophic microorganisms have formed a unique group of microorganisms that metabolize organic matter, including toxic, and are resistant to the compounds of heavy metals and other toxic compounds. Due to resistance to heavy metal ions and the ability to degrade a wide range of organic substances, pedotrophic microorganisms are characterized by significant biotechnological potential.

інфільтрат, споруди, педотрофні мікроорганізми, очищення, infiltrate, facilities, pedotrophic microorganizms, purification

Очищення інфільтратів сміттєзвалища та вивчення педотрофних мікроорганізмів озер інфільтратів Львівського полігону твердих побутових відходів / О. Р. Попович, Н. Ю. Вронська, С. О. Гнатуш, О. Д. Масловська, В. Т. Слюсар // Chemistry, Technology and Application of Substances. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2018. — Том 1. — № 2. — С. 119–123.