Інваріантне розпізнавання і класифікація біомедичних сигналів

Національний університет "Львівська політехніка"

Запропоновано метод обробки сигналів, який використовує функції Кравчука i ґрунтується на моделюванні властивості iнварiантностi процесу розпізнавання зображень зоровою системою. На основi цiєї моделi розроблено алгоритми та програми, за допомогою яких було проведено експерименти із стиснення та відновлення кардіограм, енцефалограм та викликаних потенцiалiв мозку людини. The mathematical model of the processes descending in the visual system, with usage of Krawtchouk functions which ensures invariance of processes of a discernment concerning all linear and some nonlinear conversions of a n-dimensional signal Is developed. The method, algorithm and software for the extraction and optimization of a system of invariant informative features of a discrete signal have been developed to enable the compression and subsequent restoration of a signal with any preset accuracy.

екологічність, комп'ютерна техніка, методики

Забара С. С. Інваріантне розпізнавання і класифікація біомедичних сигналів / С. С. Забара, Г. В. Кіт // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 658 : Комп’ютерні системи та мережі. – С. 40–46. – Бібліографія: 7 назв.