Проведено аналіз, порівняння й експериментальну перевірку відомих методик розрахунку напірних розподільних трубопроводів. Методика, розроблена В. Чернюком (НУ “Львівська політехніка”), як найточніше відповідає результатам експериментів. The analysis, comparison and experimental verification of the known methods of the pressure distributive pipelines calculation of are fulfilled. The method, developed by V. Chernyuk (Lviv Polytechnic National University), more precisely correlated with the experimental results.

Чернюк В. В. Порівняння розв’язків диференційного рівняння руху рідини змінної маси для напірних розподільних трубопроводів/ В. В. Чернюк, В. І. Орел // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 602 : Теорія і практика будівництва. – С. 190–200. – Бібліографія: 15 назв.