Використано метод ексергетичного аналізу для порівняння трьох різних опалювально-вентиляційних систем птахівничих приміщень в холодний період року. Найбільшу ефективність слід очікувати для системи із застосуванням рекуператорів теплоти витяжного повітря, для якої величина ексергетичного ККД досягає 0,42. In this article is given the exergetic analysis of three different systems of heatingventilating systems on an example of the poultry house for the containing egg hens for the cold period of year. Most efficient has appeared for heating-ventilating system with application of recuperators of ventilation exhaust air heat, for which the coefficient of exergetic performance makes 0,42.

Ярослав В. Ю. Ексергетичний аналіз опалювально-вентиляційних систем сільськогосподарських будинків / В. Ю. Ярослав, В. Й. Лабай // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 602 : Теорія і практика будівництва. – С. 211–213. – Бібліографія: 5 назв.