Air quality monitoring in a selected classroom

Під час дослідження “Експериментальне визначення оптимальної кількості повітря у вибраному приміщенні в Україні на основі вимірювань концентрації вуглекислого газу” було проведено експериментальне вимірювання у вибраній навчальній аудиторії України. Мета експериментального вимірювання – визначити зміну температури повітря, відносної вологості та концентрації вуглекислого газу під час навчального процесу. Потім за кривими концентрації вуглекислого газу можна розрахувати необхідну інтенсивність вентиляції у приміщенні. У статті викладено результати вимірювання температури повітря та концентрації вуглекислого газу в приміщенні, а також визначення реакції людей у приміщенні на якість повітря. Низка досліджень підтверджують, що якість повітря у навчальних аудиторіях істотно впливає на здоров’я та успішність учнів і вчителів. Відповідно до Указу 527/2007 [1], приміщення, які використовують для навчання дітей та молоді, повинні опалюватися так, щоб забезпечити температуру не менше ніж 20 °С у приміщеннях, де учні працюють чотири години і більше. Для забезпечення повітрообміну від 20 до 30 м3/год на учня необхідна вентиляція. Згідно з українським стандартом ДБН V.2.2-3: 2018, мінімальна температура повітря – 18 °С і повітрообмін 20 м3/год на одну людину. Можна припустити, що якби в класі був прилад для вимірювання концентрації вуглекислого газу, який би подавав акустичний сигнал після досягнення значення 1000 ppm, то приміщення почали би провітрювати. Однак часто люди в класі настільки зайняті навчальним процесом, що помічають погіршення якості повітря лише після того, як покинуть кімнату, вийдуть у коридор.
As part of the research entitled “Experimental determination of the optimal amount of air in a selected room in Ukraine based on measurements of carbon dioxide concentration”, an experimental measurement was performed in a selected school room in Ukraine. The aim of the experimental measurement was to determine the course of air temperature, relative humidity and carbon dioxide concentration during the teaching process. From the carbon dioxide concentration curves, it is possible to calculate the required ventilation intensity in the room. This article documents the results of measuring the air temperature and the carbon dioxide concentration in the room, as well as the reactions of people in the room to the air quality.

концентрація вуглекислого газу, відносна вологість повітря, температура повітря, швидкість повітря, якість повітря, моніторинг, carbon dioxide concentration, relative humidity, air temperature, air velocity, air quality, monitoring

Air quality monitoring in a selected classroom / Peter Kapalo, Orest Voznyak, Vasyl Zhelykh, Hanna Klymenko, Khrystyna Myroniuk // Theory and Building Practice. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2022. — Vol 4. — No 1. — P. 71–79.