Isfet sensors for biomedical applications

2020-02-20

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Розглянуто важливість розроблення та виготовлення біосенсорів для біохімічного застосування. Наведено основні досягнення щодо використання польових транзисторів як біосенсорів для детектування різних біомолекулярних сполук. Узагальнено основні переваги використання таких сенсорів останніми роками, перспективи їх використання. Наведено приклади застосування ІСПТ кількісного аналізу різних біомолекул, таких як ДНК, білки, ферменти та клітини, та запропоновано нове застосування ІСПТ-сенсора для С-реактивного білка.
The importance of biosensors developing and manufacturing for biochemical applications was considered. The main achievements concerning the use of field transistors as biosensors for the detection of various biomolecular compounds were presented. The main advantages of using such sensors in recent years, prospects of their use were summarized. Examples of the use of ISFET for reliable and sensitive analysis of various biomolecules such as DNA, proteins, enzymes, and cells were presented, and a new application of the ISFETsensor of C-reactive protein was proposed.

антиген, антитіло, біосенсор, біомолекули, ДНК, іоноселективний польовий транзистор, C-реактивний білок, фермент, antigen, antibody, biosensor, biomolecules, C-reactive protein, DNA, ionselective field-effect transistor, enzyme

Kutova O. Y. Isfet sensors for biomedical applications / O. Y. Kutova // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Радіоелектроніка та телекомунікації. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — № 915. — С. 66–77.