Український офіцерський корпус у визвольних змаганнях 1917–1920 рр.

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Офіцерський корпус як окремий соціальний прошарок посідав одне із чільних місць у процесах державного відродження України 1917 – 1920 рр. На момент відновлення суверенітету України він переживав етап становлення. Характерними його ознаками були переважно однорідний соціальний склад, різноманітний загальноосвітній і професійний рівень підготовки, жорстка підконтрольність цивільній владі. Officers’ corps, as a separate social stratum, occupied prominent place in the processes of national state rebirth of Ukraine in 1917 – 1920. For objective reasons, during the period of the revival of Ukrainian sovereignty, it experienced its formation. Characteristic features of Ukrainian officers corps, which barely distinguished as a separate stratum of society, predominantly were homogeneous social composition – intelligent-rural, variegated of general education, and professional level of training, shot quantity, tough control from civil government.

Голубко В. В. Український офіцерський корпус у визвольних змаганнях 1917–1920 рр. / В. Є. Голубко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 571 : Держава та армія. – С. 180–189. – Бібліографія: 60 назв.

Endorsement

Review