На підставі результатів теоретичних досліджень визначено дійсний профіль бокових поверхонь зубців циліндричних коліс, який отримано на підставі зубофрезерування черв’ячними фрезами. Наведено методику профілювання робочих поверхонь зубців та визначено похибку передаточного числа залежно від похибки профіля зубців коліс передачі. On the basis of results of theoretical researches certainly actual type of lateral surfaces of indents of cylinder wheels, which is got on the basis of process worm milling cutters. The method of profiling of workings surfaces of indents and determination of error of gear-ratio is resulted depending on the error of type indents of wheels of transmission.

зубці циліндричних коліс, похибка, indents of cylinder wheels, error

Васильєва О. Е. Похибка передаточного числа зубчастої передачі, яка обумовлена процесом зубонарізання коліс черв'ячними фрезами / О. Е. Васильєва // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 642 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 25-31. – Бібліографія: 6 назв.