Проаналізовано вплив сусідніх держав на розвиток політичних, соціально- економічних, релігійно-духовних та культурних процесів на Волині в кінці ХУІІІ - на початку ХІХ ст. In the article the observation of the influence of neighbouring states about their development of political, social-economical, religions-spiritual and cultural proceses in Volynska region in the end of XVIII c. - the beginning of XIX c. was held.

Смирнова Т. В. Міждержавницькі взаємовпливи на території Волині в кінці XVIII – на початку ХІХ століть / Т. В. Смирнова // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 431 : Держава та армія. – С. 126–132. – Бібліографія: 16 назв.