Візуальна предметно-орієнтована мова запитів

Національний університет “Львівська політехніка”

Подано результати створення візуальної предметно-орієнтованої мови запитів, яка є візуальним засобом взаємодії з даними і побудови правил моніторингу стану інформаційних систем. Використання розробленої мови надає експертам предметної області потрібні засоби для розширення системи ad-hoc у процесі її використання з метою вчасного реагування на виробничі потреби. This article discusses a visual domain-specific query language that supports data interaction and composition of business rules as part of a software system, which can be used directly by domain experts as part of the information system itself. Such approach provides domain experts with necessary tools to enhance the live system in order to meet dynamically changing real-life requirements without the tedious and often complex development/deployment cycles currently used in the software industry.

предметно-орієнтована мова, інформаційні запити, проекційне редагування, HCI, domain-specific language, data querying, projectional editing

Годич О. В. Візуальна предметно-орієнтована мова запитів / О. В. Годич, Ю. О. Прокопів // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2014. – № 783 : Інформаційні системи та мережі. – С. 55–65. – Бібліографія: 27 назв.