Розглядаються методологічні ідеї В. І. Вернадського, які істотно вплинули на розвиток вітчизняної науки і технічної діяльності в Україні. Показано, що згідно з позицією В. І. Вернадського наука і техніка в структурі ноосфери є системоутворювальним і динамічним чинником розвитку організованого людства. In the article it is examined methodological ideas of V. I .Vernadsky, which substantially influenced the development of native science and technical activity in Ukraine. It is showed that, according to Vernadsky’s positions, science and technology in the structure of noosphere appear as systematizing and dynamic factors in the development of organized humanity.

ноосфера, методологія, техногенез, техносфера, noosphere, methodology, technical genesis, technical sphere

Чурсінова О. Наука і техніка у структурі та динаміці ноосфери за В. І. Вернадським: методологічні аспекти / Оксана Чурсінова // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 51–58. – Бібліографія: 25 назв.