Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто питання побудови сенсора різницевої температури диференціального сканувального калориметра. Первинний перетворювач ґрунтується на біполярних транзисторних структурах, що формують схему диференціального каскаду. Представлені результати модельних та експериментальних досліджень. Диференційний каскад сенсора температури реалізовано на n-p-n-транзисторах у мікрокорпусному конструктиві SOT23 з розмірами приблизно 1 × 2 × 3 мм. Роздільна здатність вимірювання різниці температур становить 0,001 °C. Переваги запропонованого сенсора – його мініатюрність, висока чутливість і лінійність функції перетворення. Рассмотрены вопросы построения сенсора разностной температуры дифференциального сканирующего калориметра. Первичный преобразователь базируется на биполярных транзисторных структурах, которые формируют схему дифференциального каскада. Представлены результаты модельных и экспериментальных исследований. Дифференциальный каскад сенсора температуры реализовано на n-p-n-транзисторах в микрокорпусах SOT23 с размерами приблизительно 1 × 2 × 3 мм. Разрешающая способность измерения разности температур – 0,001 °C. Преимуществами предложенного сенсора является его миниатюрность, высокая чувствительность и линейность функции преобразования. The different temperature sensor of a differential scanning calorimeter is developed. The primary transducer is based on bipolar transistor structures configured in differential stage circuit. Results of simulation and experimental investigation are described. The differential stage circuit of temperature sensor is composed on n-p-n-transistors in SOT23 microcases with dimensions about 1 × 2 × 3 mm. Resolution of differential temperature measurement is 0.001 °C. Advantages of the sensor are diminutiveness, high sensitivity and linearity of transduction function.

Сенсор різницевої температури біомедичного диференційного сканувального калориметра / Зенон Готра, Роман Голяка, Оксана Бойко, Марія Вістак // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2014. – Випуск 75. – С. 73–78. – Бібліографія: 14 назв.