Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Морфолого-синтаксичний аналіз є одним з рівнів аналізу тексту. Як було зазначено багатьма дослідниками у цій галузі, цей аналіз не є тривіальним, особливо для флективних мов. Ця стаття подає підхід, що застосовувався для зняття неоднозначності на морфолого-синтаксичному рівні для української мови. Окрім цього, також описано існуючі підходи для здійснення морфолого-синтаксичного аналізу. The parts-of-speech tagging (PoS) is one of the levels of text analysis. As it has been pointed out by the researchers in this field, the PoS tagging is not a trivial task. It is especially true when considering the languages with rich morphology. This paper thus presents the approach taken to perform parts-of-speech disambiguation for Ukrainian. Besides this, the variety of approaches to PoS disambiguation proposed so far is also discussed.

Катренко С. А. Усунення неоднозначності в текстових інформаційних ресурсах на морфолого-синтаксичному рівні / С. А. Катренко, О. М. Демська-Кульчицька // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 519 : Інформаційні системи та мережі. – С. 168–179. – Бібліографія: 26 назв.