Перехідні характеристики джозефсонівських елементів логіки “І”

Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто можливість реалізації елементів цифрової логіки “І” на базі джозефсонівських тунельних переходів і показано, що такі елементи можна створити і ефективно керувати їх логічним станом за допомогою зовнішніх сигналів електричного струму. Створено математичну модель перехідних процесів, що відбуваються в елементах логіки “І” під час зміни їх логічного стану, проведено математичне моделювання логічних переходів “0”®”1” та “1”®”0”, розраховано перехідні характеристики і визначено параметри моделі, за яких забезпечена висока швидкодія та стабільний режим роботи. In this work, we consider a possibility of the realization of the digital logic’s elements “and” on a basis of Josephson tunneling junctions. It was shown that such elements can be created and their logical state can be effectively controlled by means of external electrical current pulses. A mathematical model of the transition processes that take place in the logical elements “and” during the change of their logical state was developed. We carried out a mathematical modeling of the logical transitions “0”®”1” and “1”®”0” as well as calculated the transition characteristics and determined the model parameters that ensure the high operational speed and stability.

джозефсонівський логічний елемент, джозефсонівський кріотрон, перехідна характеристика, логічний перехід, Josephson logical element, Josephson cryotron, transitional characteristic, logical transition

Тиханський М. В. Перехідні характеристики джозефсонівських елементів логіки “І” / М. В. Тиханський, Р. Р. Крисько // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 708 : Електроніка. – С. 160-167. – Бібліографія: 11 назв.