Поняття та складові когнітивного процесу: сучасні окреслення й тенденції

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

За умов насиченості сучасних суспільних процесів інформацією та інформаційними технологіями все більше простежується тенденція розглядати інтелектуальні явища різновидом інформації. Людина при цьому постає у вигляді агента інформаційного процесу. Звідси виникає завдання дослідити когнітивний процес із наголосом на тому, чого не можна редукувати до інформації. Прагнення вирішити це завдання зумовило зміст статті. Tendency to understand intellectual phenomenon’s as a different form of information can be seen in modern society, which is society connected with information and informative technologies. But man is described as an agent of informative process in this case. That’s why it’s necessary to study cognitive process and pay attention to the items, which cannot be reduced to information. An attempt to do it is given in this article.

Петрушенко В. Л. Поняття та складові когнітивного процесу: сучасні окреслення й тенденції / В. Л. Петрушенко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 473 : Філософські науки. – С. 3–8. – Бібліографія: 17 назв.