Thumbnail Image

На основі неопублікованих матеріалів Австрійського державного архіву у м. Відні та Центрального історичного архіву України у м. Львові висвітлюється реакція австро-угорських військових кіл стосовно розгортання русофільського руху на східних кордонах імперії Габсбурґів у 1908–1909 рр., розкривається її вплив на переоцінку центральними органами влади свого бачення перспектив розвитку українського національного руху та заходи протидії русофільській агітації. On the basis of unpublished documents of Austrian State Archives in Vienna and Central State Historical Archives of Ukraine in L’viv the author has shown the reaction of Austrian-Hungarian military circles about the expanding of russophil movement at east borders of the Habsburg Empire in 1908–1909 and has discovered its influence at the overestimation of central apparatus authorities vision of prospects on the development of Ukrainian national movement and measures of counteraction of russophil propaganda.

Уська У. Р. Ставлення військових кіл Австро-Угорщини до проблеми розгортання русофільського руху в Галичині під час Балканської кризи 1908–1909 рр. / У. Р. Уська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 693 : Держава та армія. – С. 46–52. – Бібліографія: 29 назв.

Endorsement

Review