2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Проведено аналіз перекладки поршня дизельного двигуна внутрішнього згоряння. Враховано зміну сили тиску газів за різного характеру процесу розширення робочих газів. Побудовано рівняння, які описують рух поршня, та імітаційну модель в режимі реального часу. Отримано траєкторії руху різних точок поршня залежно від швидкісного режиму двигуна, а також залежно від режиму згоряння-розширення робочої суміші. Дано рекомендації щодо підвищення вірогідності вібродіагностування циліндро-поршневої групи і можливості автоматичного керування процесом згоряння в дизелі.
The analysis of kinematics of piston of diesel combustion engine is conducted. The change of force of pressure of gases is taken into account at a different character of process of expansion of working gases. Equations which describe motion of piston and simulation model in the real-time mode are built. The trajectories of motion of different points of piston are got depending on the speed mode of engine, and also depending on the mode of combustion- expansion of working mixture. Recommendations are given in relation to the increase of authenticity of vibration diagnostics of piston group and possibility of automatic process control of combustion in a diesel.

Оліскевич М. С. Вплив процесів згоряння-розширення робочих газів на утворення вібраційних імпульсів від перекладки поршня дизельного двигуна / М. С. Оліскевич // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 535 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 113–118. — (Контроль якості, інформаційні і вимірювальні системи).