Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглядається проблема датування першого походу галицько-волинського князя Романа Мстиславовича проти половців. На основі зіставлення даних візантійського автора кінця ХІІ – початку ХІІІ ст. Никити Хоніата і перебігу боротьби Візантійської імперії із Болгарським царством та половцями обґрунтовується думка, що найбільш ймовірним часом походу князя Романа проти кочівників є кінець зими – початок весни 1199 р. The problem of defining the exact date of the first crusade of Galych-Volyn prince Roman Mstyslavovych against the polovtsi is regarded in this article. Comparing the data of the Byzantine author of the end of XII-th – the beginning of XIII-th centuries Nicetae Choniatae and the course of the struggle of Byzantine Empire with Bulgarians and polovtsi the belief is proved, that the prince Roman′s crusade against the nomads took place at the end of winter – at the beginning of spring 1199.

Нагірний В. М. До питання про датування першого походу галицько-волинського князя Романа Мстиславовича проти половців / В. М. Нагірний // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 571 : Держава та армія. – С. 85–88. – Бібліографія: 29 назв.

Endorsement

Review