Комп’ютерні алгоритмічні системи

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглянуто еволюцію тлумачення поняття “алгоритм”, наведено різні підходи до його тлумачення. Останнє торкається комп’ютерного розв’язання задач. Формально визначена апаратно-програмна модель алгоритму (SH-модель), що уточняє поняття алгоритму стосовно комп’ютерних засобів. Розширено перелік властивостей алгоритму. До списку характеристик додано апаратну і структурну складності алгоритму. Програмна і структурна складності визначаються як кількість інформації, що міститься в комп’ютерних засобах. Evolution of understanding the term “algorithm” is examined; some ways of understanding are presented. This one touches upon task solution by using a computer. Software/Hardware model of algorithm (SH-model) is formally defined, deal's the definition of algorithm according to a computing means. List of properties of algorithm is expanded. Hardware and software complexity of algorithm are added into the list of properties. Hardware and software complexity are presented as information quantity, which is contained of computing.

Черкаський М. Комп’ютерні алгоритмічні системи / Микола Черкаський, Хусейн Халіл Мурад // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 508 : Радіоелектроніка та телекомунікації. – С. 274–280. – Бібліографія: 10 назв.