The competence analysis of a user in a man-machine system is considered. Tests with a detailed answer are proposed to use for competence evaluation besides the closed form of test tasks. The method of such tasks evaluation with rules and procedures of fuzzy logic is proposed. Розглянуто питання аналізу компетентності користувачів в людино-машинних системах. Для оцінки компетентностей, окрім закритих форм тестових завдань, пропонується використовувати завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Запропонована методика оцінювання таких завдань з використанням правил та процедур нечіткої логіки.

аналіз компетентності, тестові завдання, нечітка логіка, com+-petence analysis, test tasks, fuzzy logic

Гаркуша О. Аналіз компетентностей користувачів як складова частина надійного функціонування комп’ютерних систем / О. Гаркуша, Д. Кучеренко // Інноваційні комп'ютерні технології у вищій школі : матеріали 2-ої Науково-практичної конференції, 23–25 листопада 2010 року, Львів / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2010. – С. 155–159. – Бібліографія: 4 назви.