2002-03-26

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Представлено розроблену програму для автоматичного розпізнавання структур вторинної предикації, що є складними синтаксичними структурами сучасної англійської мови. Відсутність еквівалентних структур в українській мові утруднює їхнє сприйняття, а відтак і переклад, тому створення програми їх автоматичного розпізнавання у тексті є досить актуальною проблемою, що вирішується на перетині лінгвістики та інформаційних технологій. Результатом даної розробки є програма, написана на мові Visual Basic for Application та інтегрована у середовище MS Word. Стаття містить зразки формалізованого представлення вказаних структур та основні особливості реалізації алгоритму.
The following article presents the developed software for the automatic recognition of structures of secondary predication that are complex syntactic structures in modern English. The absence of equivalents of these structures in the Ukrainian language makes their perception difficult and therefore their translation as well. That is why the development of the program for their automatic recognition in the text is an actual problem, solved at the intersection of linguistics and informational technologies. The result of this development is the software written on the Visual Basic for Application programming language and integrated in MS Word. The article contains examples of the formalized representation of the mentioned structures and the main features of the algorithm application.

Карамишева І. Д. Інтелектуальна інформаційна система розпізнавання структур вторинної предикації в англійській мові / І. Д. Карамишева, О. І. Заневський, С. Ю. Юриш // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 464 : Інформаційні системи та мережі. — С. 115–122.

Endorsement

Review