Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Досліджується позиція української громадськості Галичини стосовно ідеї виділення Холмщини і Підляшшя з Польщі. Усвідомлюючи реальну загрозу полонізації та русифікації українців Холмщини і Підляшшя, українські діячі у своїй більшості виступали за підтримку законопроекту щодо створення Холмської губернії. The position of Ukrainian community of Halychyna concerning the idea of separation the territories of Kholmshcyna and Pidliashshia from Polish Kingdom (tsarstva) is being investigated in the article. Being aware of real threat of polonization and russification of Ukrainians of the territories of Kholmshcyna and Pidliashshia the majority of Ukrainian statesmen continuonusly supported the legislation regarding the creation of Kholm Province.

Захарчин Н. Г. Ідея утворення Холмської губернії та українська громадсько-політична думка Галичини (1909–1912 рр.) / Н. Г. Захарчин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 555 : Держава та армія. – С. 145–150. – Бібліографія: 25 назв.

Endorsement

Review