На основі аналізу української та зарубіжної історіографії, архівних документів досліджено передумови створення закладів для полонених та біженців. Розкрито етапи їх організаційного становлення. Проаналізовано форми і методи роботи у цих закладах. Особливу увагу приділено висвітленню міжнародного впливу на польську владу. The article focuses on the pre-conditions of the creations of establishments for captives and refugees on the basis of analysis of the Ukrainian and foreign historiography, archive documents. The stages of their organizational becoming are exposed. Forms and methods of work in these establishments are analyzed. The special attention is paid to the international influence of the Polish power.

Матвєєва В. С. Формування системи закладів у справах військовополонених червоноармійців у Польщі / В. С. Матвєєва // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 652 : Держава та армія. – С. 122–124. – Бібліографія: 3 назви.