Просторові бази даних: сучасний стан і тенденції розвитку

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Проаналізовано досягнення та основні напрямки досліджень просторових баз даних. Розглянуто моделі просторових даних: моделі на основі полів, опрацювання растрових зображень, моделі на основі об’єктів, розширення класичних моделей, шарові моделі та розширення об’єктних моделей. Коротко охарактеризовані мови просторових запитів: стандарт OG1S, стандарт SQL3, запити растрової інформації, реалізація опрацювання просторових даних в промислових СУБД. Розглядаються методи зберігання та індексування просторових даних і растрових зображень, а також способи опрацювання та оптимізації запитів. Висвітлюються проблеми просторових мереж, просторового видобування даних та просторових сховищ даних Аналізуються приклади побудови прикладних систем для опрацювання просторової інформації Відзначаються перспективні напрямки досліджень в кожній із вказаних областей просторових баз даних. In the article the authors analyze achievements and the main trends of spatial database research. There are examined spatial data models: field models, bitmap images processing, object models, expansion of classical models, layer models and expansion of object models. There are briefly characterized spatial queries languages: standard OG1S, standard SQL3, bitmap information queries, implementation of spatial data procession in industrial DBMS. There are also examined methods of storage and indexing of spatial data and bitmap images, as well as ways of processing and optimization of queries. The authors focus upon the problems of spatial networks, spatial data mining and spatial data warehouses. They also analyzed samples of creation of application systems for processing of spatial information. There are singled out perspective directions of researches in each of the mentioned fields of spatial databases.

Григорович А. Г. Просторові бази даних: сучасний стан і тенденції розвитку / А. Г. Григорович, В. Г. Григорович // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 519 : Інформаційні системи та мережі. – С. 91–114. – Бібліографія: 89 назв.