Національний університет “Львівська політехніка”

Викладені результати деформаційних спостережень у зоні Закарпатського внутрішнього прогину в районі м. Берегове. Виміри ведуться з використанням лазерного реєстратора і цифрової системи збереження деформаційних і метеотемпературних результатів спостережень. Особливу увагу приділено вивченню температурного режиму у контрольованому масиві породи для дослідження термопружних геомеханічних процесів з метою розробки надійної методики кореляції ендогенних і екзогенних джерел прояву деформації земної кори. Изложенные результаты экстензометрических наблюдений в зоне Закарпатского внутреннего прогиба в районе г. Берегово. Измерения ведутся с использованием лазерного регистратора и цифровой системы сбора деформационных и метеотемпературных результатов наблюдений. Особое внимание уделено изучению температурного режима в контролируемом массиве горной породы. Исследование термоупругих геомеханических процессов ведётся для разработки надежной методики корреляции эндогенных и экзогенных источников проявления деформации земной коры. The thesis applies for the original geodynamical investigations of the Transcarpathians territory. New laser-digital techniques of tension and weather-temperature observations on the base of author’s implementations were used. Such techniques allow to observe and study sub-low geological processes and movements before, during and after earthquakes, create a of tension and weather-temperature data base, make complex analyses and processing of geophysical information.

геодинаміка, сейсмологія, деформація, лазерний реєстратор, температурне поле, геодинамика, сейсмология, деформация, лазерный регистратор, температурное поле, geodynamics, seismology, deformations, laser registration, tidal forces, temperature field

Малицький Д. В. Аналіз термопружних геомеханічних процесів за даними коплексного деформаційного моніторингу / Д. В. Малицький, С. В. Кравець // Геодинаміка.– 2011. – № 2 (11). – С. 193–195. – Бібліографія: с. 195.