2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Виявлено та експериментально досліджено магнітофононні осциляції поперечного і поздовжнього магнітоопору в сильно легованих ниткоподібних кристалах (НК) Ge n- і p-типу провідності в інтервалі температур 4,2–70 К в магнітних полях з індукцією до 14 Тл. Досліджено вплив одновісної деформації та розігріву газу носіїв заряду на характер магнітофононних осциляцій магнітоопору. Розраховано ефективні маси електронів та легких дірок на основі експериментальних даних дослідження поперечного магнітоопору.
Magnetophonone oscillations of transversal and longitudinal magnetoresistance in heavily doped n- and p-type Ge whiskers in the temperatures range 4,2–70 K in magnetic fields up to 14 T were observed and experimentally studied. The effect of the unixial strain on the magnetophonone oscillations of magnetoresistance was studied as well as the effect of charge carriers heating. On the basis of transversal magnetoresistance experimental data the effective masses of electrons and light holes were calculated.

Осциляції магнітоопору ниткоподібних кристалів германію при кріогенних температурах / А. О. Дружинін, І. Й. Мар’ямова, І. В. Павловський, Ю. М. Ховерко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 532 : Електроніка. — С. 112–117.