Юридичне моделювання правової свідомості у контексті юридичної доктрини

Видавництво Львівської політехніки

Досліджено загальні характеристики юридичного моделювання правової свідомості особи, групи, суспільства. Здійснено спробу змоделювати головні характеристики явища правосвідомості залежно від загальноприйнятих правових концепцій становлення та функціонування права. Доходимо до висновку, що юридичне моделювання правової свідомості залежить від сформованих в суспільстві теоретичних засад праворозуміння. Побудова ідеальної моделі цього явища зумовлює комплексний підхід до усвідомлення ціннісних основ права. Исследованы общие характеристики юридического моделирования правового сознания индивида, групы, общества. Сделана попытка смоделировать главные характеристики явления правосознания в зависимости от общепринятых правових концепций становлення та функционирования права. Приходим к выводу, что юридическое моделирование правового сознания зависит от сформированных в обществе теоретических основ правопонимания. Построение идеальной модели этого явления предопределяет комплексный подход к осознанию ценностных основ права. The article is devoted to the study of the General characteristics of modelling of legal consciousness entity, group and society. The author is attempting to simulate the main characteristics of the phenomenon of consciousness depending on the generally accepted legal concepts of formation and operation of the law. We come to the conclusion that legal modelling of law consciousness depends on the prevailing in society theoretical principles of legal understanding. Constructing an ultimate model of this phenomenon leads to a comprehensive approach to realize the value of law.

закон, наукова модель, норма права, право, правова теорія, правові відносини, правосвідомість, школа права, закон, научная модель, норма права, право, правовая теория, правовые отношения, правосознание, школа права, statute, science model, the rule of law, law, legal theory, legal relations, justice, law school

Муж В. В. Юридичне моделювання правової свідомості у контексті юридичної доктрини / В. В. Муж, Т. З. Гарасимів // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2015. – № 824. – С. 283–289. – Бібліографія: 7 назв.