Запровадження дуальної форми навчання у сфері вищої освіти України

24-02-20

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

У статті окреслено проблеми, з якими зіткнулась система освіти і ринок праці, наголошено на недостатньому рівні готовності випускників закладів освіти до професійної діяльності. Здійснено аналіз нормативно-правової бази для запровадження дуальної форми здобуття освіти. Визначено найпоширеніші методи співпраці ЗВО та підприємств і організацій у зарубіжних країнах. Наголошено, що для успішної реалізації здобуття освіти за дуальною формою потрібна синергія зусиль закладів освіти, роботодавців та студентів та виокремлено завдання, які сьогодні стоять перед усіма стейкхолдерами у сфері освіти.
The article outlines the problems faced by the education system and the labor market. Insufficient level of readiness of graduates of educational institutions to professional activity is emphasized. The legal framework for the introduction of a dual form of education has been analyzed. The most common methods of cooperation between HEIs and enterprises and organizations in foreign countries have been identified. It is emphasized that successful completion of dual education requires synergy of the efforts of educational institutions, employers and students. The tasks that all stakeholders in the education field face today are singled out.
В статье обозначены преблемы с которыми столкнулась система образования и рынок труда, отмечено недостаточный уровеньготовности выпускников учебных заведений к профессиональной деятельности. Осуществлен анализ нормативно-правовой базы для внедрения дуальной формы получения образования. Определены наиболее распространенные методы сотрудничества ЗВО и предприятий и организаций в зарубежных странах. Отмечено, что для успешной реализации получения образования за дуальной формой нужна синергия усилий учебных заведений, работодателей и студентов ивыделены задачи, которые сегодня стоят перед всеми стейкхолдерами в сфере образования.

ринок праці, дуальна форма навчання, державно-приватне партнерство, роботодавець, практичні навики, здобувачі освіти, labor market, dual education, public-private partnership, employer, practical skills, education seekers, рынок труда, дуальная форма обучения, государственно-частное партнерство, работодатель, практические навыки, соискатели образования

Хомишин І. Запровадження дуальної форми навчання у сфері вищої освіти України / Ірина Хомишин // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 120–126.